НОВОСТИ

Переселенці зводять для себе будинки

25 ноября 2016 09:24 | Новости

У селі Мила, що під Києвом, нині споруджують експериментальні екобудинки, у яких житимуть переселенці зі сходу України. Власне, ці будинки й зводять  самі ВПО. Майбутні новосели для цього об’єдналися в кооператив «Мальовничий». 

Унікальність проекту полягає в тому, що це не просто дах над головою для тих, хто змушений був залишити власні домівки. Це енергоощадні споруди, хоч і зводять їх із використанням трохи дивного в нашому розумінні матеріалу — соломи. Такі будинки, зауважують фахівці, свого часу будували переселенці в США ще на початку минулого століття. Найстаріший із них стоїть ще з 1903 року. «Це не бізнес-проект в українському розумінні», — зауважує Алекс Радіонов, координатор економічних програм громадського об’єднання «Українсько-Німецький форум» (до цієї структури переселенці звернулися по допомогу й отримали її). Ці будинки, за словами Алекса Радіонова, не лише швидко будуються і коштують недорого, а й споживають утричі менше електроенергії, ніж аналогічні з більш звичних для нас будматеріалів. 

До слова, потреби у власному житлі переселенців зі сходу та Криму немалі — нині, за даними експертів ГО «Громадська ініціатива Луганщини», необхідно понад 145 тисяч квартир. Ці люди не можуть постійно жити в санаторіях, гуртожитках чи інших місцях тимчасового розташування.
 
На думку заступника міністра  з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Георгія Туки, є два можливі напрями вирішення цього питання. Перший — надавати людям безвідсоткові кредити, а для цього шукати партнерів, які погодяться погасити відсотки за позичками. І другий — знайти донорів, які фінансуватимуть будівництво. 

Та якщо другий шлях поки що можливий лише в перспективі, то щодо першого є певні зрушення. За словами Георгія Туки, в Україні за підтримки німецьких партнерів можна буде запустити програму пільгового кредитування житла для переселенців. «Сподіваюся, що найближчим часом ми цю програму впровадимо, коли наші західні партнери фінансуватимуть сплату відсотків за кредитами», — зауважив заступник міністра.

Цікаво, що різні регіони пропонують свої кроки щодо вирішення житлового питання для ВПО. Так, в Ужгороді, як розповів голова правління ГО «Закарпаття-Донбас» Костянтин Блажевич, виникла ідея будувати житло для переселенців на місці котелень, які стали вже не потрібними і лише займають земельні ділянки, бо Ужгород повністю перейшов на індивідуальне опалення. Житло переселенці готові зводити самі.

Джерело інформації та фото: Урядовий кур’єр

Новости RSS   Просмотров(373)   Комментариев(0)   Оставить комментарий
В КГГА заверили, что Евровидение принесет экономике Киева около 20 миллионов евро
В КГГА заверили, что Евровидение принесет экономике Киева около 20 миллионов евро 25 ноября 2016

Экономика Киева получит около 20 миллионов евро от приема гостей во время проведения песенного конкурса "Евровидение-2017", который состоится в мае следующего года

Просмотров (384)
Жители Киева в шоке от квитанций за тепло
Жители Киева в шоке от квитанций за тепло 23 ноября 2016

Киевляне обеспокоены суммами, которые пришли в начале ноября за отопление

Просмотров (162)
Новогодние декорации и елка побьют все рекорды
Новогодние декорации и елка побьют все рекорды 22 ноября 2016

КП «Киевгорсвет» со 2 ноября начали монтажные работы по подготовке новогодней иллюминации в столице

Просмотров (166)
Вернутся к разделу: Киевские новости

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)